Sankt Olof 2021


Resultat lördagen 2 oktober

Klass 1. Valpar, hanar, 4-6 månader.

Klass 2. Valpar, tikar, 4-6 månader. (1 deltagare)

  1. Hagviken´s Hildr

Klass 3. BIS valp, 4-6 månader.              

  1. Hagviken´s Hildr

Klass 4. Unghundar, hanar, 6-15 månader, U 12,5”, slät (1 deltagare)

  1. Little Devils Bruno

Klass 5Unghundar, hanar, 6-15 månader, U 12,5”, broken/sträv

Klass 6. Unghundar, hanar, 6-15 månader, Ö 12,5”, slät

Klass 7. Unghundar, hanar, 6-15 månader, Ö 12,5”, broken/sträv (2 deltagare)

  1. Foxbrush New Holland
  2. Foxbrush John Deere

Klass 8. Unghundar, tikar, 6-15 månader, U 12,5”, slät

Klass 9. Unghundar, tikar, 6-15 månader, U 12.5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Little Devils Nike

Klass 10. Unghundar, tikar, 6-15 månader, Ö 12,5”, slät

Klass 11. Unghundar, tikar, 6-15 månader, Ö 12,5”, broken/sträv

Klass 12. Hanar, U 12,5”, slät

Klass 13. Hanar, U 12,5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Foxbrush Kleber

Klass 14. Hanar, Ö 12,5”, slät (3 deltagare)

  1. Union Jack Crash at Änglas
  2. Cadella Ben at Änglas
  3. Änglas Latjo Lajban

Klass 15. Hanar, Ö 12,5”, broken/sträv (6 deltagare)

  1. Änglas Jazzo Jamas
  2. Foxbrush Kaj Haj
  3. Foxbrush Liebe
  4. Foxbrush Jan Hevelius

Klass 16. Tikar, U 12,5” slät (1 deltagare)

  1. Foxbrush Latte Macciatho

Klass 17. Tikar, U 12,5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Little Devils Dakota

Klass 18Tikar, Ö 12,5”, slät (3 deltagare)

  1. Foxbrush Hitachi
  2. Rushill Thorn
  3. Änglas Zelma

Klass 19. Tikar, Ö 12,5”, broken/sträv (8 deltagare)

  1. Edina Von der Ströher Heide
  2. Foxbrush Flat White
  3. Alva Von der Ströher Heide
  4. Beaverbrook Aida

Klass 20. Bästa Unghund, U 12,5”

  1. Little Devils Nike
  2. Little Devils Bruno

Klass 21. Bästa Unghund, Ö 12,5”

  1. Foxbrush New Holland
  2. Foxbrush John Deere

Klass 22. BIS unghund

  1. Little Devils Nike
  2. Little Devils Bruno
  3. Foxbrush John Deere
  4. Foxbrush New Holland

Klass 23. Bästa hund, U 12,5”

  1. Foxbrush Latte Macciato
  2. Little Devils Dakota
  3. Foxbrush Kleber

Klass 24. Bästa hund, Ö 12,5”

  1. Foxbrush Hitachi
  2. Edina Von der Ströher Heide
  3. Union Jack Crash at Änglas
  4. Änglas Jazzo Jamas

Klass 25. Best In Show

  1. Foxbrush Latte Macciato
  2. Foxbrush Hitachi
  3. Edina Von der Ströher Heide
  4. Little Devils Dakota

Klass 26. Seniorklass, 7år – (6 deltagare)

  1. Änglas Latjo Lajban
  2. Änglas Jazzo Jamas
  3. Orions Tyra at Hagviken´s
  4. Rushill Thorn

Klass 27. Petclass (1 deltagare)

  1. Foxbrush Bamse

Klass 28. Consolationsclass (2 deltagare)

  1. Top Noch Melanie
  2. Änglas Yviga Yngve

Klass 29. Avelsklass  

Klass 30. Uppfödarklass. (3 deltagare)

  1. Foxbrush
  2. Änglas
  3. Little Devils

Klass 31. Parklass

Klass 32. Working class.

  1. Rushill Thorn
  2. Änglas Jazzo Jamas
  3. Cadella Ben at Änglas

Klass 33. Tracking class.

 

Barn med hund! För barn 0-10 år.

  1. Gustav & Kleber
  2. Elis & Thorn
  3. Sofia & Makki

Juniorhandling! För ungdomar 11-15 år.

  1. Edvin & Baronen
  2. Ida & Nike

 



Resultat söndagen 3 oktober

Klass 1. Valpar, hanar, 4-6 månader.

Klass 2. Valpar, tikar, 4-6 månader. (1 deltagare)

  1. Hagviken´s Hildr

Klass 3. BIS valp, 4-6 månader.              

  1. Hagviken´s Hildr

Klass 4. Unghundar, hanar, 6-15 månader, U 12,5”, slät (1 deltagare)

  1. Little Devils Bruno

Klass 5. Unghundar, hanar, 6-15 månader, U 12,5”, broken/sträv

Klass 6. Unghundar, hanar, 6-15 månader, Ö 12,5”, slät

Klass 7. Unghundar, hanar, 6-15 månader, Ö 12,5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Foxbrush John Deere

Klass 8. Unghundar, tikar, 6-15 månader, U 12,5”, slät

Klass 9. Unghundar, tikar, 6-15 månader, U 12.5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Little Devils Nike

Klass 10. Unghundar, tikar, 6-15 månader, Ö 12,5”, slät

Klass 11. Unghundar, tikar, 6-15 månader, Ö 12,5”, broken/sträv

Klass 12. Hanar, U 12,5”, slät

Klass 13. Hanar, U 12,5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Foxbrush Kleber

Klass 14. Hanar, Ö 12,5”, slät (3 deltagare)

  1. Union Jack Crash at Änglas
  2. Änglas Latjo Lajban
  3. Cadella Ben at Änglas

Klass 15.Hanar, Ö 12,5”, broken/sträv (6 deltagare)

  1. Foxbrush Liebe
  2. Foxbrush Kaj Haj
  3. Änglas Jazzo Jamas
  4. Foxbrush Jan Hevelius

Klass 16. Tikar, U 12,5” slät (1 deltagare)

  1. Foxbrush Latte Macciatho

Klass 17. Tikar, U 12,5”, broken/sträv (1 deltagare)

  1. Little Devils Dakota

Klass 18. Tikar, Ö 12,5”, slät (2 deltagare)

  1. Foxbrush Hitachi
  2. Rushill Thorn

Klass 19. Tikar, Ö 12,5”, broken/sträv (5 deltagare)

  1. Foxbrush Talisa
  2. Beaverbook Aida
  3. Änglas PoHo Pikkabo
  4. Orion´s Tyra at Hagviken´s

Klass 20. Bästa Unghund, U 12,5”

  1. Little Devils Nike
  2. Little Devils Bruno

Klass 21. Bästa Unghund, Ö 12,5”

  1. Foxbrush John Deere

Klass 22. BIS unghund

  1. Little Devils Nike
  2. Foxbrush John Deere
  3. Little Devils Bruno

Klass 23. Bästa hund, U 12,5”

  1. Foxbrush Latte Macciato
  2. Little Devils Dakota
  3. Foxbrush Kleber

Klass 24. Bästa hund, Ö 12,5”

  1. Union Jack Crash at Änglas
  2. Foxbrush Hitachi
  3. Foxbrush Liebe
  4. Foxbrush Talisa

Klass 25. Best In Show

  1. Foxbrush Latte Macciato
  2. Foxbrush Hitachi
  3. Union Jack Crash at Änglas
  4. Little Devils Dakota

Klass 26. Seniorklass, 7år – (7 deltagare)

  1. Rushill Thorn
  2. Orion´s Tyra at Hagviken´s
  3. Foxbrush Kleber
  4. Foxbrush Jazzo Jamas

Klass 27. Petclass

Klass 28. Consolationsclass

Klass 29. Avelsklass  

Klass 30. Uppfödarklass. (3 deltagare)

  1. Foxbrush
  2. Little Devils
  3. Änglas

Klass 31. Parklass

Klass 32. Working class.

  1. Foxbrush Kaj Haj
  2. Rushill Thorn
  3. Änglas Jazzo Jamas
  4. Cadella Ben at Änglas

Klass 33. Tracking class.

Minsta Bröstkorg.

  1. Little Devils Nike

 

Barn med hund! För barn 0-10 år.

  1. Gustav & Thorn

 

Juniorhandling! För ungdomar 11-15 år.

  1. Edvin & Liebe
  2. Ida & Nike

 

Copyright © Alla rättigheter förbehållna